KONST / Litografier / Färglitografi 13169125
nr 1316 9125
Axel Salto
(1889-1961), Danmark
Färglitografi, Ej numrerad. Signerad. Motivet: 40x50 cm
Axel Salto, dansk grafiker och keramisk formgivare född 1889, död 1961.
Utrop:
500 kr
Såld:
450 kr
måndag 30 mars 2020
kl 20:27:53
100 kr
400 kr
200 kr
250 kr (Budbetjänt)
300 kr
350 kr (Budbetjänt)
400 kr
400 kr (Budbetjänt)
Axel Salto
Läs mer om Axel Salto